Matige vangsten tijdens de slachtemarathon

In categorie Hengelsport Nieuws by webmaster

MIDLUM. Op zaterdagmorgen 20 augustus hebben de gezamenlijke visclubs de Slachte Marathon gevist. De wedstrijd werd gesponsord door Klaas Bakker van Recreatieboerderij Slachtehiem te Lollum/Arum. Er werd gevist van ‘s morgens 7.00 uur tot ‘s avonds 19.00 uur. Er waren 22 deelnemers en het wedstrijdwater was het van Harinxmakanaal bij Ungabuurt, Midlum. piet-topma-steknr-22

Er werd gevist in twee vakken, vak A en vak B.  Het was goed visweer, het was niet koud, maar er stond een harde wind ‘op kop’, gelukkig bleef het droog. In het eerste uur stond er een sterke stroming, dat was tevens het moment dat de meeste vis werd gevangen.

Toen de stroom eruit was vielen bij veel deelnemers de aanbeten stil. ‘s Middags werd er door de meeste deelnemers niet veel meer gevangen. Tijdens de wedstrijd werden ook aan aantal snoekbaarzen gevangen. Uiteraard werden deze weer teruggezet.

In de A-klasse liet Remco Dorenbos de concurrentie ver achter zich door ruim 10 kilo vis ter weging aan te bieden. Datzelfde was van toepassing voor de B-klasse. Piet Topma won in de B-klasse de wedstrijd met een zeer grote voorsprong op de andere vissers. Hij ving in totaal 8641 gram. Zowel Remco Dorenbos als Piet Topma zaten overigens op een eindstek.

In totaal is door de 22 vissers 86 kg vis gevangen, wat enigszins teleurstellend is in vergelijking met voorgaande jaren. Na de weging hebben de vissers gezamenlijk gegeten bij het restaurant met de grote M. te Midlum.

De uitslag was als volgt:

A-Poulestekgewichtuitslag
R. Dorenbos1105101
H. Olde Olthof473272
I. Idzenga872023
F. Temme370574
K. Bakker269695
A.D. van Assen558276
A. Abbink648047
F. van Duinen936528
B. Dorenbos729089
J.R. den Boer10173310
B-Poulestekgewichtuitslag
P. Topma2286411
P. Roedema1636352
R. de Jong1730303
T. Landskroon1129394
W. Bakker2128955
T. Wielinga1926726
A. de Boer jr.1226147
T. Hooisma-Hut1310308
T. Gruizinga209839
R. Ras14010
M. Golden15010
H. Nauta18010